Nasıl Randevu Alınır?
17 Mart 2022

RANDEVU ALMA

1. 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.  182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan arayan kişinin kimlik bilgilerini doğrular. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

2. MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), Ayrıca hastanemiz web sitesi Anasayfa bölümünde Mhrs Web sitesine yönlendiren link bulunmaktadır.

3.MHRS mobil uygulaması 

* Web sitesi üzerinden randevu almak için; daha önceden üyelik kaydınız yok ise "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
*Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.
*MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

RANDEVUYU İPTAL ETME

*182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi’nden alınan randevular 182 numaralı telefon aranarak iptal edilir. İnternet sitesinden alınan randevular tekrar internet sitesinden iptal edilebilir. Bu iptaller randevu zamanından önce yapılmalıdır.

*https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan ekranın üst bölümünde yer alan "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

*Akıllı cihazınızdan MHRS Mobile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.